لوگوتایپ حرفه ای خود را بسازید

لوگوتایپ حرفه ای خود را بسازید

قبل از هرچیزی باید بدانیم داشتن «لوگوتایپ» برای کسب وکارها تا چه اندازه مهم و ضروری است.

حقیقت این است که اگر می‌خواهید کسب وکارتان مسیر پیشرفت را طی کند و برای این توسعه، محدودیتی در نظر نگرفته‌اید باید به ویژگی‌ های اختصاصی که در برندسازی و هویت بصری کارتان می توانید داشته باشید اهمیت زیادی بدهید.

 لوگوتایپ هم از موارد مهم و غیرقابل چشم‌پوشی در برندسازی است و به شما این امکان را می دهد که هویت و چهره کسب و کارتان را با استفاده از هویت ادبی و کلامی برندتان که همان نام برند است نشان دهید.

دقیقا نقطه تمایز اصلی لوگو و لوگوتایپ هم همین مورد است؛ هرچند هردوی آن ها هویت بخش هستند و باعث ماندگاری در ذهن افراد می‌شوند. 

برای داشتن یک لوگوتایپ حرفه ای اقدام کنید

اگر نام تجاری برند شما به گونه‌ای است که فکر می‌کنید قابلیت تبدیل شدن به یک لوگوتایپ خلاقانه را دارد و یا صاحب استارتاپی هستید که قصد دارد خود را به بازار معرفی کند و به جذب مخاطب بپردازد  پس هرچه سریعتر برای داشتن یک لوگوتایپ اختصاصی وحرفه‌ای اقدام کنید.

نمونه لوگوتایپ شرکت ها

فواید داشتن لوگوتایپ

اگر سبک لوگوتایپ با اهداف و چشم‌انداز کاری‌تان و درنهایت با هویت برندتان مطابقت داشته باشد و تمام جوانب و جزئیات در نظرگرفته شود شما صاحب یک لوگوی فوق‌العاده و اختصاصی با محوریت نام تجاری برندتان خواهید شد. این لوگوتایپ با بازی با حروف و کلمات می‌تواند افراد را با نام تجاری کسب و کارتان آشنا کند و حتی اطلاعاتی را درمورد خدمت یا محصولتان به مخاطبان انتقال دهد، همچنین در کوتاه ترین زمان ممکن بدون انتقال اطلاعات نادرست یا ایجاد سردرگمی، تصویر قابل درکی از کارتان را به مخاطب ارائه می دهد.

سوالی که اینجا ممکن است به ذهنتان خطور کند هزینه‌های اجرای چنین طرحی است. اگر شما کسب و کاری نوپا باشید احتمالا این قضیه یکی از مشغله‌ های ذهنی شما خواهد بود. با «چیاتود» همراه باشید تا  با وبسایت logotypemaker که به صورت رایگان شما را صاحب ایده یک لوگوتایپ اختصاصی می کند آشنا شوید. فقط توجه داشته باشید که این وب سایت از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند.

برای ورود به سایت بر روی لوگو کلیک کنید

در صفحه باز شده نمای زیر را مشاهده می کنید که می بایست اسم شرکت و یا برند خود را به انگلیسی در آن تایپ کنید.

لوگوتایپ

پس از تایپ و کلیک بر روی گزینه Get Started وارد کارگاهی از تنظیمات مرتبط با لوگوتایپ می شوید که تغییر هر کدام بر روی پیش نمایش نهایی لوگوتایپ شما تاثیر گذار خواهد بود.

تنظیمات

تنظیمات

تنظیمات

پس از تایید نهایی تنظیمات اعمال شده، در صفحه ی بعد، پیش نمایش لوگوتایپ را در فرم تابلو و کارت ویزیت میبینید.

پیش نمایش

تبریک میگویم! شما تا کنون توانستید ۷۵ درصد از طراحی یک لوگوتایپ را انجام دهید. کافیست تا یک عکس از صفحه نمایشتان گرفته و به یک طراح نشان دهید تا در کمترین زمان و با کمترین قیمت ممکن طرح تحویلی را با کیفیت بالا به شما تحویل دهد.

 

بیشتر بخوانید: از تاثیر فوق العاده رنگ ها بر روی برند خود آگاه باشید

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *