سرانجام یکی از بزرگترین رازهای هنری جهان فاش شد

سرانجام یکی از بزرگترین رازهای هنری جهان فاش شد

کشف نقاشی ناپدید شده «گوستاو کلیمت»  

آثار هنری و نقاشی های زیادی هستند که روزی به سرقت رفته و یا گم شده بودند. از تابلوی «مونالیزا»ی  لئوناردو داوینچی که سال ۱۹۱۱ دزدیده شده بود گرفته تا نقاشی «جیغ»، اثر ادوارد مونک در سال ۲۰۰۴.

لیست بلندی از این آثار می توان تهیه کرد اما الان می خواهیم راجع به تازه ترین آن ها صحبت کنیم. جدیدترین خبر کشف شدن یک اثر هنری گم شده، مربوط به نقاشی پرتره یک زن، اثر «گوستاو کلیمت» است. این اثر در ماه فوریه۱۹۹۷ ناپدید شد و به یکی از بزرگترین رازهای هنری جهان تبدیل شده بود اما سرانجام بعد از بیست و سه سال که کسی از این نقاشی خبری نداشت، داخل حفره ای در دیوار گالری هنری «ریچی اودی»، واقع در یکی از شهرهای شمالی ایتالیا،کشف شد.

تصویر محل پیدا شدن تابلو نقاشی

جالب است بدانید که این اثر گوستاو کلیمت را یک باغبان در حال تمیز کردن دیوارهای گالری پیدا کرد. قاب آن جدا شده بود و نقاشی توی یک کیسه قرار داده شده بود. ظاهرا اطراف نقاشی کمی آسیب دیده اما مشکل خاصی برای این اثر هنری پیش نیامده است.

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که هدف از سرقت و پنهان کردن این اثر درون حفره دیوار چه بود؟ راستش هنوز دلیل خاصی برای اینکه هدف آن فرد یا افراد چه بود پیدا نشده است.

در حال حاضر قیمت این نقاشی بالای ۶۵ میلیون دلار تعیین شده و حالا بعد از کشف شدنش، به شکل ویژه ای از آن محافظت می کنند.

درباره این اثر هنری بیشتر بدانیم

این نقاشی از آخرین آثار گوستاو کلیمت، هنرمند اتریشی، به حساب می آید. گوستاو کلیمت این نقاشی را در سال ۱۹۱۶ تا ۱۹۱۷ کشید و حدود یک سال بعد یعنی سال ۱۹۱۸ از دنیا رفت.

تصویر تابلوی نقاشی گوستاو کلیمت

سبک این نقاشی «اکسپرسیونیسم» است. در این سبک، هنرمند کمی از واقع گرایی فاصله می گیرد و به نوعی هیجانات و احساسات خودش را نمایش می دهد. در این روش از اغراق و تغییر واقعیت کمک گرفته می شود تا احساسات هنرمند، بهتر و راحت تر درک شود.

همینطور که می بینید این نقاشی تصویر زنی است که به صورت مایل، به نقطه ای خیره شده است و زمینه سبزرنگ پیش زمینه به رنگ چشم های زن نزدیک است. نکته جالبی که درمورد این نقاشی وجود دارد این است که یک سال قبل از گم شدنش، مشخص شده بود که در زیر این نقاشی تصویری از یک دختر جوان وجود دارد و گوستاو کلیمت نقاشی فعلی را، روی نقاشی قبلی اش کشیده بود.

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *