آیفون و ps5 در پوسترهای تبلیغاتی دهه ۱۹۶۰

 آیفون و ps5 در پوسترهای تبلیغاتی دهه ۱۹۶۰
تبلیغات دیجی کول

باز هم یک سورپرایز هنرمندانه دیگر. این‌بار با ذهن خلاق طراحان گرافیکی که تبلیغات جنجالی‌ترین فناوری های دنیای امروز را با سبک پوسترهای تبلیغاتی ۶۰ سال پیش تلفیق کردند، در زمان سفر ‌می‌کنیم و حال را به گذشته می‌بریم.

در این سفر، حال و هوای کلی پوسترها، شخصیت‌ها، رنگ‌ها و اجزای تصویر، ما را به دهه ۶۰ میلادی خواهد برد. مبدا زمانی ما همین حالا، یعنی سال ۲۰۲۰ است؛ دورانی که فناوری بی‌وقفه در حال پیشرفت است، از طرفی کسب و کار و زندگی‌مان با تبلیغات گره خورده است و مواجهه با پوسترهای تبلیغاتی چاپی و غیرچاپی بخشی از زندگی روزمره‌مان شده است.

 

چرا پوسترهای دهه ۶۰؟

دلیل انتخاب دهه ۱۹۶۰ احتمالا این است که در این دهه پیشرفت‌های اساسی در تکنولوژی ایجاد شد و دلیل مهم‌تر اینکه:   

دهه ۶۰ میلادی «عصر طلایی تبلیغات» بود.

در این دوره، هم خود محصولات وهم آگهی های محصولات جدید کمپانی‌ها، مردم را هرروز بیشتر و بیشتر به وجد می‌آورد.

لوازم خانگی روز به روز پیشرفته‌تر می‌شدند و کارها را ساده می‌کردند، خودپردازها که به آن‌ها بانک‌های بدون تعطیلی هم می‌گفتند در همان سال‌ها بود که شروع به کار کردند، اولین ماهواره ارتباطی در این دوره به فضا پرتاب شد و خلاصه اینکه اولین نسخه اینترنت متولد همان زمان است و جرقه ساخت اولین کنسول‌ های بازی هم در آن دوران زده شد.

 

تبلیغات جدید در پوسترهای قدیمی

این پوسترهای جدید اما قدیمی! تلفیقی از حال و گذشته هستند؛ تصاویری که در آن، دخترها و پسر‌های دهه‌شصتی(میلادی) با آرایش مو و مدل لباس زمان خودشان گوشی‌ آیفون به دست گرفته‌اند یا با خانواده ps5 بازی می‌کنند و یا آنکه با الکسا موزیک گوش می‌دهند، مچ‌بند جادویی دارند، دوچرخه برقی سوار شده‌اند و وسایل منزلشان را از راه دور کنترل می‌کنند.

از حالت صورت آدم‌های توی پوسترها کاملا می‌توانیم درک کنیم که چه اندازه هیجان زده‌اند!

 

 

داشتن یک دستگاه کوچک هوشمند با قدرت پردازش بیشتر از تجهیزات فضایی که امکاناتی مثل دستگاه ضبط و پخش، تلویزیون، کتابخانه و اینترنت هم دارد قطعا حس خوشایندی برایشان است.

گوشی آیفون

 

 

هیجان‌زدگی خانمی که در این آگهی تبلیغی به تصویر کشیده شده است به خاطر داشتن دستگاهی است که با سنسورهای پیشرفته می‌تواند وضعیت سلامتی‌اش(ضربان قلب، تعداد قدم‌ها، مقدار کالری سوزانده شده و …) را به او اطلاع دهد.

مچ‌بند سلامتی

 

 

این پوستر تبلیغاتی، یک خانه فوق پیشرفته را نشان می‌دهد که می‌توان کنترل وسایل آن( از جمله وسایل گرمایشی) را از راه دور هم در دست داشت.

پوسترهای تبلیغی

 

 

الکسا موسیقی موردعلاقه‌تان رابرایتان  پخش می‌کند.

 

 

 

تبلیغات پلی استیشن ۵ و لذت بازی و سرگرمی در کنار خانواده.

پوستر تبلیغ ps5

 

 

این آگهی تبلیغاتی مربوط به یک دوچرخه برقی است و می‌گوید با یک بار شارژکردن، مسافت‌های چندکیلومتری را بدون پدال زدن طی کنید.

آگهی دوچرخه برقی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *