موزه هنر آسیایی سیاتل، بعد از بازسازی۵۶ میلیون دلاری

 موزه هنر آسیایی سیاتل، بعد از بازسازی۵۶ میلیون دلاری
تبلیغات دیجی کول

موزه هنر آسیایی سیاتل در تاریخ ۸ فوریه بازگشایی می شود

موزه هنر آسیایی سیاتل؛ تمام شدن بازسازی و بازگشایی دوباره ی  این موزه، یکی از اتفاقات مهم هنری بین المللی در ماه های اول سال۲۰۲۰،است.

بلیت فروشی از مدتی قبل شروع شده بود و امروز یعنی در تاریخ ۸ فوریه، امکان بازدید از آن وجود دارد.

موزه هنر سیاتل

موزه هنر سیاتل، درون پارکی در سیاتل، شهری در ایالت واشینگتن آمریکا، قرار دارد. موزه سه ساختمان اصلی دارد که یکی از آن ها ساختمان موزه هنر آسیایی سیاتل است. این موزه در سال ۱۹۳۳ ساخته شده بود اما قبلا هیچ وقت بازسازی نشده بود.

بازسازی موزه

بازسازی موزه هنر آسیایی سیاتل حدود دوسال پیش شروع شده بود و چیزی حدود۵۶ میلیون دلار هزینه داشت.

در نوسازی موزه تغییرات اساسی انجام شده؛ از نوسازی سیستم های مکانیکی گرفته تا گسترش گالری و فضای آموزشی.

جالب اینجاست که مسئولان موزه تصمیم گرفته بودند نمای «آرت دکو»ی موزه حفظ شود. آرت دکو در واقع سبک هنری بود که در دهه های۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ رایج شده بود. این سبک در هنرهای تجسمی مثل طراحی و معماری کاربرد داشت. در آرت دکو، از خط های زیگزاگ، مفاهیم اساطیری و اشکال هندسی زیاد استفاده می شد.

به طورکلی، ساختمان موزه هنر آسیایی سیاتل از لحاظ فنی و ساختاری، بسیار مدرن است اما سعی شده که حس و حال دهه ۱۹۳۰ آن حفظ شود.

فضای داخلی موزه هنر آسیایی سیاتل

حالا این موزه بعد از بازسازی می تواند مجموعه های هنری بیشتری را به نمایش بگذارد. در این مجموعه، آثاری از کره، ژاپن، ایران، کشورهایی که در امتداد رشته کوه هیمالیا قرار دارند مثل هند، پاکستان، چین و کشورهای جنوب شرقی آسیا مثل مالزی، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، اندونزی ویتنام و … به نمایش گذاشته می شود.

در موزه هنر آسیایی سیاتل، بخشی از هنرهای بزرگترین قاره جهان به نمایش در می آید. آثار هنری آسیایی، روایتگر تجربیات انسانی و داستان های کشورهای خودشان هستند.

در این آثار هنری، به موضوع هایی مثل عبادت ها، جشن ها، لباس ها، ادیان و مذاهب پرداخته می شود. آسیا سرشار از فرهنگ ها و اتفاقات تاریخی جذاب و متنوع است و این قضیه به پربار شدن این موزه کمک می کند.    

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *