۳ روش برای موفق شدن در کاری که عاشقش هستید

 ۳ روش برای موفق شدن در کاری که عاشقش هستید
تبلیغات دیجی کول

  قبل از هرچیز باید به شما تبریک بگویم. شما با خواندن این مطلب می خواهید روش های موفق شدن در کاری که عاشقش هستید را یاد بگیرید. بله؛ خیلی از آدم ها دنبال روش های موفق شدن هستند البته موفق شدن در کاری که هیچ علاقه ای به آن ندارند یا اصلا برای آن ساخته نشده اند. گروه دیگری هم هستند که به کاری علاقه دارند اما برای قرار گرفتن در مسیر علایق و موفق شدن در آن هیچ تلاشی نمی کنند.

 حقیقتی که خیلی ها فراموش می کنند این است که ما انسان ها عمر محدودی داریم و نباید این وقت ارزشمند را برای کارهایی که خوشحالمان نمی‌کنند هدر بدهیم؛ پس به دنبال علایقتان بروید و انرژی و زمان خود را صرف موفقیت در آن ها کنید.

۱. شناسایی دقیق تر را شروع کنید  

  علم و آگاهی کافی داشته باشید تا بتوانید به تعریف مشخصی از آنچه که به آن علاقه دارید برسید. بر روی پیدا کردن کارهایی که واقعا به آن ها علاقه دارید تمرکز کنید. یک لیست از کارهایی که می خواهید در وقت آزادتان انجام دهید تهیه کنید. در این لیست هرچیزی می تواند وجود داشته باشد؛ گذراندن وقت با آدم هایی که دوستشان دارید، ورزش، عکاسی و … . مطمئن باشید که راه های بسیاری برای استفاده ی مفید و لذت بردن از از زمان آزاد وجود دارد.

 اما بخش دیگر زندگی مربوط به شغل و حرفه است. بسیاری از ما به دلایل مختلفی مثل مسائل مالی، گزینه های کمی برای انتخاب شغل داریم و ممکن است در مسیر شغلی قرار بگیریم که اصلا علاقه ای به آن نداریم.

از خودتان بپرسید چه کاری می خواهید انجام دهید؟ چه کاری شما را به وجد می آورد؟ کاری که عاشقش خواهید بود و در ازای انجام آن درآمد خوبی هم خواهید داشت چیست؟ چه کاری را می توانید تا آخر عمرتان انجام دهید و از آن خسته نشوید؟

۲. هدفمند باشید

  اگرچه ابزار و منابع زیادی برای تقویت مهارت هدف گذاری وجود دارد ولی مفهوم کلی هدف گذاری اصلا پیچیده نیست. تمام کاری که لازم است انجام دهید، داشتن تصویری شفاف و دقیق از چیزی است که می‌خواهید؛ بعد هم یافتن کارهایی که برای رسیدن به هدف باید انجام دهید. حالا نیاز به یک اراده قوی دارید تا آنچه را که می خواهید، دنبال کنید.

 زندگی موفق و شاد، بدون داشتن هدف و انگیزه؟ راستش چنین چیزی ممکن نیست. حتی عشق به کارتان هم تضمین کننده موفقیت نیست پس خوب حواستان را جمع کنید و هدف گذاری و برنامه ریزی را فراموش نکنید. هر تصمیمی که در مسیر زندگی می گیرید باید در جهت هدف هایتان باشد. عادت ها، رفتارهای روزمره و زمان بندی هایتان را براساس هدف هایتان تنظیم کنید. اگرچه گفتیم که عشق به کار، کافی نیست اما وجودش به شما قدرت می دهد؛ می توانید از مسیر لذت ببرید و آن وقت است که موفقیت به دنبالتان خواهد آمد؛ پس برای کارهایی که عاشقانه دوستشان دارید وقت بگذارید و اهداف و عادت هایتان را بر اساس آن ها تنظیم کنید. 

بیشتر بخوانید: موفقیت های کوچک چگونه باعث پیشرفتمان می شوند؟

۳. از حقیقت فرار نکنید

پذیرش سختی و موفق شدن در کار
چرکنویس ها

 اگر عاشق کاری هستید پس همیشه همه جزئیات آن کار، باید برایتان آسان و زیبا باشد؟ موفق شدن یعنی داشتن زندگی خالی از غم، تاریکی و رنج؟  نه؛ این باورهای اشتباه را هرچه زودتر تصحیح کنید. حقیقت را بپذیرید. رنج و درد  اجتناب ناپذیر است. وقتی می گویید: «عاشق این کار هستم» بهتر است عاشق سختی هایش هم باشید!

زندگی با قرا گرفتن زشتی و زیبایی و سختی و آسانی در کنار هم معنا می گیرد. در کنار بخش های لذت بخش کار، موارد ناخوشایندی هم پیش می آید که باید آن ها را مدیریت کنید تا به نتایج دلخواه برسید. مسیرها ممکن است همیشه سرگرم کننده و دلپذیر نباشند. هیچ اشکالی ندارد؛ به جای تلاش برای فرار از حقیقت بهتر است روی رشد جنبه های مختلف شخصیتتان تمرکز کنید تا کنار آمدن با درد و رنج برایتان راحت تر شود؛ در ضمن اگر منفی بافی را کنار بگذارید، اخم هایتان را باز کنید و با روی خوش به زندگی نگاه کنید، می توانید اتفاقات ناگوار را به تجربه های مثبت و سازنده تبدیل کنید.

مطالب مرتبط

2 نظرات

  • عالی و کاربردی. ممنون بابت مطلب خوبتون.

    • ممنون از توجه شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *