طراحی گرافیک چگونه باعث رونق کسب و کارتان می‌شود؟

 طراحی گرافیک چگونه باعث رونق کسب و کارتان می‌شود؟
تبلیغات دیجی کول

اگر به رونق کسب و کارتان اهمیت می‌دهید پس نباید از تاثیر فوق‌العاده طراحی گرافیک بر پیشرفت کارتان غافل شوید. در این مقاله به شما می‌گوییم که چطور با استفاده از طراحی گرافیکی می‌توانید برند خود را توسعه دهید و ارتباط بهتری با مخاطبانتان  برقرار کنید.  

 ناگفته پیداست که عوامل مختلفی دست به دست هم می‌دهند تا یک کسب و کار پیشرفت کند و یا یک برند، معتبر شود؛ اما عاملی که در دنیای پررنگ‌ولعاب و پرسرعت امروز به هیچ وجه نباید فراموش شود، عناصر بصری و استفاده از ظرفیت بی‌انتهای گرافیک است.

 

روش‌های تاثیرگذاری طراحی گرافیک روی کسب و کار شما

شکی در اهمیت و قدرت اثرگذاری بالای طراحی گرافیک بر روند پیشرفت یک بیزنس و برندینگ آن نیست.  با استفاده از عناصر تصویری می‌توانید حس اعتماد را در مخاطبتان ایجاد کنید و فروشتان را افزایش دهید؛ اما چگونه؟

 

با طراحی گرافیک، شبکه‌های اجتماعی خود را پرطرفدار می‌کنید  

social media

این روزها کمترکسی پیدا می‌شود که با رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی سر وکار نداشته باشد؛ پس یکی از بهترین راه‌های ارتباط صاحبان کسب و کار با مخاطبانشان، همین فضاهای مجازیِ اجتماعی است و طراحی گرافیک روشی است که شما می‌توانید با آن، جذابیتتان را بالاببرید و مخاطبین بیشتری را به سمت خود هدایت کنید.

برای برقراری ارتباط موثرتر با مخاطب ها، تصاویر حرف اول را می‌زنند. بر اساس تحقیقات انجام شده، ۹۰٪ از اطلاعات منتقل شده به مغز، تصویری هستند. حتما خودتان تجربه کرده‌اید که تصاویر و رنگ‌ها تا چه اندازه در ذهن می‌مانند.

با تصاویر مناسبی که در رسانه های اجتماعی قرار می‌دهید باعث می‌شوید که افراد بیشتری با شما آشنا شوند و تمایل بیشتری به ارتباط و تعامل با شما داشته باشند. کافیست این قضیه را در یکی از شبکه‌های اجتماعی خود امتحان کنید.

آمارها می‌گویند که پست‌های تصویردار فیسبوک ۲.۳ برابر بیشتر از پست‌های بدون تصویر،  مخاطبان را جذب می‌کند. در توییتر هم ، مطالب با تصاویر جذاب‌تر، ۱۵۰٪ بیشتر ریتوییت شده‌اند.

  

اگر می خواهید از قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی به نفع خود استفاده کنید، طراحی گرافیکی را فراموش نکنید. محصولات و تولیدات خود را یه صورت تصاویری جذاب یا بروشورهای مناسب، در معرض دید مخاطب قرار دهید. با این تصاویر نه تنها حوصله کسی سر نمی‌رود بلکه می‌توانید در همان حال که اطلاعات خوب و کاملی ارائه می‌دهید ارتباط صمیمانه‌تری را شکل دهید.

طراحی گرافیک می تواند باعث ماندگاری و موفقیت شما در شبکه‌های اجتماعی شود و این موفقیت، شما را به سمت رونق کسب و کارتان سوق ‌می‌دهد.   

 

اطلاعات را به شیوه  تأثیرگذارتری ارائه می‌دهید

impression info

تصور کنید که می‌خواهید یکسری اطلاعات و آمار و ارقام ارائه دهید. باید بتوانید اطلاعاتی را که دارای ماهیت خشک و جدی هستنند، درقالبی جالب و سرگرم‌کننده به نمایش بگذارید. انواع مختلف نمودارها و همینطور اینفوگرافیک‌ها انتخاب خوبی هستند.  

 احتمالا ارائه این اطلاعات در بیزنس شما نقش مهمی دارد. شاید مخاطبین این ارائه، مشتریان یا سرمایه‌گذاران باشند؛ به هر حال باید در نمایش هرچه بهتر آن‌ها بکوشید.

شاید باورتان نشود اما اگر نحوه ارائه کارتان جذاب نباشد کمتر کسی به میزان اهمیت اطلاعاتی که در حال ارسال آن هستید توجه می‌کند. اینجاست که طراح گرافیک  مثل یک قهرمان وارد عمل می‌شود. او می‌تواند با هنر و مهارتش کاری کند که آنگونه که دوست دارید روی مخاطبان کسب و کارتان تاثیر بگذارید.

 می‌توانید پیچیده‌ترین دستور‌العمل‌ها را در قالب تصاویر و طرح‌های گرافیکی، ساده‌سازی کنید و مخاطب را با خود همراه کنید.

  

 با استفاده از طراحی گرافیک یک Pitch Deck موفق خواهیدداشت

Pitch Deck

  Pitch Deck درواقع ارائه یک معرفی کوتاه از تجارتتان است که در خیلی از موارد هدف از آن، جذب سرمایه‌گذارها است.

اگر دوست دارید بعد از چنین جلسه‌ای با لبی خندان و رضایت کامل، برای سرمایه‌های جذب شده و پیشرفت کارتان برنامه‌ریزی کنید باید به فکر یک ارائه‌ی خوب و حساب‌شده باشید.

  منظورمان این است که باید سعی کنید کسب و کار  خود را طوری معرفی کنید که افراد با آن ارتباط خوبی برقرار کنند. سعی کنید اطلاعات کلیدی را با استفاده از جذابیت‌های بصری، واضح‌تر بیان کنید. با این کار، در نهایت با برقراری یک ارتباط موثر و مفید، ارزش‌ها و پیام‌های کار خود را نمایش می‌دهید.

 

با طراحی گرافیک برند خود را می‌سازید

از دیگر دلایل اهمیت طراحی گرافیک، ارتباط آن با عناصر بصری برند شما است؛ در واقع این جلوه‌های بصری، چهره کسب و کارتان هستند و زیبایی این چهره، به هیچ عنوان کم‌اهمیت نیست. یک چهره خاص و البته زیبا از کار خود ایجاد کنید و حواستان باشد که این عناصر بصری باید بتوانند ماهیت کار شما را هم تا حدودی به افراد نشان دهند و به سوالاتی مثل «که هستید؟»، «چه نوع خدمت یا محصولی ارائه می‌دهید؟» و «چرا باید به سمتتان بیایند؟» پاسخ دهند.

عناصر گرافیکی می‌توانند به یک ارتباط بصری جذاب و درنهایت افزایش فروش و رشد و توسعه ختم شوند اما حواستان باشد که اگر به درستی و باآگاهی طراحی نشوند چهره کسب و کارتان را به‌کلی خراب می‌کنند.
 قبل از طراحی، باید تحقیقات کافی انجام شود تا پیامی را که واقعا درنظر دارید، بتوانید به مخاطب ارسال کنید.

سؤالاتی که باید پاسخشان را بادقت مشخص کنید:

اگر این برند، یک انسان بود، چگونه انسانی بود و چه شخصیت و ویژگی‌هایی داشت؟

اگر بخواهم آن را در سه کلمه توصیف کنم، مناسب‌ترین توصیف چه است؟

تفاوت آن با برندهای مشابه چیست؟ مزایای رقابتی آن کدام است؟

 اگراین برند می توانست صحبت کند ، چگونه صحبت می کرد؟( جدی بود؟ یا ترسناک؟ یا بامزه و شوخ‌طبع؟)   

brand pic

هرچه درمورد اینکه چه کسی هستید و می‌خواهید چه چیزی را به مخاطبان خود پیشنهاد دهید جزئی‌نگرتر و دقیق‌تر باشید عناصر بصری برندتان هم، با اهدافتان هماهنگی بیشتری خواهند داشت. عناصری که به اعتبار و پرقدرت‌شدن تجارتتان کمک می‌کنند عبارتند از لوگو، وبسایت، رنگ‌ یا رنگ‌های مورد استفاده در برندتان، فونت و تایپوگرافی و موارد دیگری مثل ست اداری، بسته‌بندی و …  .

لوگو:  لوگو اصلی‌ترین عنصر بصری است که برای شرکت خود طراحی می‌کنید. هرجایی که شما باشید لوگوی شما هم حضور دارد. لوگو همان چیزی است که احتمالا مخاطب بارها و بارها می‌بیند و در ذهنش نقش می‌بنند. پس اگر می‌خواهید تصویر درست و مناسبی از خود ایجاد کنید باید به فکر یک لوگوی خوب باشید.

وبسایت: یک وبسایت با طراحی خوب، احتمال موفقیت شما را بالا می‌برد و می‌تواند رهگذران فضای آنلاین را به مشتری‌های همیشگی شما تبدیل کند.

رنگ برند: رنگ انتخابی شما هم همه جا حضور خواهد داشت، از روی بسته‌بندی محصولتان گرفته تا وبسایتتان. به تاثیری که هر رنگ  و یا کنارهم قرارگرفتن چند رنگ روی مخاطب دارد توجه کنید و با مطالعه دقیق، دست به انتخاب رنگ بزنید. رنگ انتخابی باید با ارزش‌ها، پیام، تولیدات و یا خدمات شما همخوانی داشته باشد. 

بیشتر بخوانید: از تاثیر فوق‌العاده رنگ‌ها آگاه باشید

   فونت / تایپوگرافی: اینکه نام شرکت یا شعار خود را به چه شیوه‌ای می‌نویسید اهمیت زیادی دارد. هر فونت می‌تواند پیام پنهانی ویژه‌ای را به مخاطبتان منتقل کند. می‌توانید با استفاده از تایپوگرافی‌های خلاقانه، به خاص‌تر شدن و تاثیرگذاری بیشتر برندتان کمک کنید.

عناصر بصری درست، محصول و خدمات باکیفیت شما را به خوبی در معرض نمایش قرار می‌دهند و باعث جلب اعتماد مخاطب هدف و رشد کسب و کارتان می‌شوند.

 

  طراحی گرافیکی شما را ماندگار می‌کند

فلایر، بروشور، کارت ویزیت و هرچیزی شبیه به این موارد که به صورت فیزیکی و چاپ شده در اختیار مخاطب قرار می‌دهید قدرت تاثیرگذاری بالایی برای برندتان خواهد داشت. با طراحی درست این موارد، خود را در ذهن مخاطب تثبیت می‌کنید و بر تعداد مشتریانتان اضافه می‌کنید. برای رقابت بین حرفه‌ای‌ها، به این نوع بازاریابی نیاز دارید  و با این کار به رشد شغلی خود کمک بزرگی می‌کنید.   

حتما به یاد داشته باشید که از تمام عناصر بصری خود( لوگو، تایپوگرافی و…) استفاده کنید و آن‌ها را در تمام طرح‌های گرافیکی چاپی و غیرچاپی خود به کار ببرید.  نکته بعدی این است که باید همواره مختصر و مفید باشید؛ در بروشورهای خود از متن‌های طولانی استفاده نکنید. مسئله مهم دیگر این است که راه‌های ارتباطی خود را گسترش دهید و آن‌ها را در فضاهای مختلف مثل کارت ویزیت یا در فضای مجازی، به افراد یادآوری کنید.

  منبع

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *