مت دیمون؛ سلطان قرنطینه

 مت دیمون؛ سلطان قرنطینه
تبلیغات دیجی کول

مت دیمون، این بازیگر ۴۹ ساله‌ی سرشناس مدتی است که در یک روستای ساحلی در ایرلند گیر افتاده، مکانی که سابقا مورد توجه هنرمندان دیگری نیز قرار گرفته بود. او درباره‌ی این روستا می‌گوید: «واقعا شبیه یک قصه‌ی پریان است.»  

اگر از حال و روز مت دیمون در قرنطینه می‌پرسید، باید بدانید تا این لحظه همه‌چیز برای او عالی پیش رفته است. از دو ماه پیش تاکنون، او مشغول استراحت کردن در دالکی، منطقه‌ای سرسبز و ساحلی در جنوب شرقی دوبلین است؛ بونو و انیا نیز پیش‌تر این مکان را به عنوان خانه‌ی خود برگزیده بوده‌اند.

در ابتدا دیمون برای فیلمبرداری فیلم ریدلی اسکات، «آخرین دوئل» به آن‌جا رفته بود اما زمانی‌که تولید فیلم به دلیل پاندمی کرونا متوقف و به زمان دیگری موکول شد، او تصمیم گرفت به همراه خانواده‌اش همان‌جا بماند و از سکوت و آرامش فضا استفاده کند.

از آن‌جایی‌که فرزاندان دیمون به خاطر فیلمبرداری فیلم و مسافرت به ایرلند، ۸ هفته از مدرسه دور می‌ماندند، او و همسرش از قبل چند معلم برای همراهی با بچه‌ها استخدام کرده بودند پس جای نگرانی نبود. ناگفته نماند که دختر بزرگ آن‌ها الکسیا، در واقع دختر بزرگ همسر آرژانتینی دیمون لوسیانو باروسو از ازدواج قبلی‌اش، در نیویورک مانده تا به کالج برود. او چندی پیش به ویروس کرونا مبتلا شده بود اما به گفته‌ی دیمون بیماری را به سلامتی پشت سر گذاشته و حال عمومی‌اش خوب است.

مصاحبه مجازی در قرنطینه

مت دیمون به تازگی با شبکه‌ی اسپین ۱۰۳۸ یکی از شبکه‌ی محلی ایرلند، مصاحبه‌ای کرده است. او در این مصاحبه می‌گوید: «انگار هنوز خواب می‌بینیم. وقتی تازه به این‌جا آمده بودیم، ساکنین دالکی به ما می‌گفتند ببینید بونو این‌جا زندگی می‌کند… انیا ساکن آن خانه است… واقعا هیجان‌زده‌ام. این‌جا یکی از قشنگ‌ترین مکان‌هایی است که من و خانواده‌ام تابحال دیده‌ایم.» لازم به ذکر است که دیمون و بونو با هم صمیمی هستند اما به دلیل شرایط قرنطینه، مجبور شده‌اند با استفاده از تماس تصویری با یکدیگر صحبت کنند.

برای این‌که یک وقت تصور نکنید دیمون دائما در حال فخر فروشی به واسطه‌ی آرامش و سرخوشی‌اش در دالکی بوده، باید بدانید که او در مصاحبه‌اش زمانی را به صحبت از ترس و نگرانی پاندمی همه‌گیر در کل دنیا نیز اختصاص داده است. مت دیمون در این‌باره می‌گوید: « اتفاقی که در کل دنیا در حال وقوع است واقعا وحشتناک است. من این‌جا کنار خانواده‌ام هستم. تمام آن‌ها با منند. بچه‌هایم این‌جا هستند و حتی معلم‌هایشان کنارمان هستند. ما تصور می‌کردیم این ۸ هفته‌ای که قرار بود بچه‌ها از مدرسه دور بمانند به وضعیت تحصیلی‌شان لطمه‌ای وارد کند برای همین معلم‌های واقعی آوردیم که در این زمان به بچه‌هایمان تدریس کنند. ما می‌دانیم که دیگران این امکان را نداشته و ندارند. از این بابت احساس گناه می‌کنیم

منظره زیبای

در ضمن دالکی، همانند تکه‌ای از بهشت روی کره‌ی زمین، دیمون را واقعا شیفته‌ی خود کرده است. او هنوز هم به این‌ حجم از زیبایی عادت نکرده و مدام از جذابیت‌های آن‌جا حرف می‌زند.

«ما این‌جا ترکیب بسیار زیبایی داریم. همه‌چیز داریم. این‌همه قشنگی خیره‌کننده… درخت‌ها، جنگل، دشت‌های سرسبز و اقیانوس درخشان. هیچ‌جای دیگری نیست که الان ترجیح بدهم آن‌جا باشم.» او هم‌چنین در رابطه با تی‌شِخ (Taoiseach) یا همان نخست‌وزیر ایرلند، لیو وردکار، صحبت کرد و گفت که او را تحسین می‌کند. وردکار قبلا پزشک بوده و در بحران کرونا نیز به سرعت به کمک کادر درمان در ایرلند رفته است. دیمون در این‌باره می‌گوید: « باورکردنش مشکل است! عجب کار باحالی! تابحال مشابه‌اش را جایی ندیدم.»

وردکار در دوران کرونا

او می‌داند که درنهایت مجبور است به لس‌آنجلس بازگردد، اما زیاد تمایلی به این کار ندارد. به گفته‌ی خودش هنوز نگران است که به خانه بروند، چون می‌داند در آمریکا هنوز کیت تشخیص به قدر کافی وجود ندارد و به نظر می‌رسد موج همه‌گیری دیگری در راه باشد.

برخی از طرفداران دیمون در شبکه‌های اجتماعی در رابطه با سفر و اقامت‌اش در دالکی گفته‌اند این پاداشی برای کارهای خوب او به خاطر بازی درخشانش که در فیلم شیوع با داستانی مشابه شرایط کنونی بوده است. شاید هم ربطی به پاداش نداشته باشد. وقتی یک ستاره‌ی سینما باشی و در زمان مناسب، بتوانی خودت را به مکان مناسب برسانی همین‌طور می‌شود.

بیشتر بخوانید: سینما و نجات بشریت از ویروس‌های ناشناخته

نکته‌ی مهم در این بین این است که مردم دالکی، دیمون را یکی از خودشان می‌دانند. آن‌ها تلاش‌های این خانواده برای وقف دادن خود با شرایط آن شهر را تحسین می‌کنند و عاشق دیدن مت دیمون هنگام خرید از فروشگاه‌های محلی آن‌جا هستند. در نهایت به نظر می‌آید ستاره‌ها هم مثل خود ما باشند؛ لااقل تعدادی از آنان.

مت دیمون

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *