برگزیدگان جشنواره دانشجویی مجازی امید و یاری گری مشخص شدند

 برگزیدگان جشنواره دانشجویی مجازی امید و یاری گری مشخص شدند
تبلیغات دیجی کول

جشنواره مجازی امید و یاری گری به همت دانشکده هنرهای دیجیتال با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه صداوسیما با شروع سال جدید فراخوان خود را در بخش های موشن گرافیکس و پوستر با موضوعات شکست کرونا و جهش تولید منتشر کرد. رضا سربخش دبیر جشنواره از استقبال دانشجویان هنری سراسر کشور به جشنواره خبر داد. داوری این جشنواره با بررسی صد و پنج اثر از هفتاد هنرمند توسط داوران اتمام یافت و برگزیدگان مشخص شدند. 

بیانیه هیئت داوران بخش موشن گرافیک جشنواره امید و یاری گری به همراه اعلام برگزیدگان این بخش :

خلق آثار هنری با مسائل روز پیچیدگی ها و محدودیت های خاص خود را دارد و جشنواره ها نقش پررنگی را در خلق این موضوعات برعهده دارند. حوزه موشن گرافیکس نیز یکی از حوزه های مهم در عرصه آثار هنری کشور است که تعداد علاقه مندان و هنرمندان این حوزه روز به روز افزایش پیدا می کند. هیئت داوران موشن گرافیکس جشنواره مجازی امید و یاری گری ضمن تقدیر و تشکر از تمام دانشجویان هنری سراسر کشور که آثار خود را به جشنواره ارسال کردند نکاتی را در کنار اعلام برگزیدگان بیان می کنند :

در ابتدای امر جای خرسندی و خوشحالی است که برای یک جشنواره ویژه دانشجویان هنری ، اثار مختلفی از سراسر کشور به جشنواره ارسال شده است و امید است حوزه موشن گرافیکس در جای جای ایران رشد و پیشرفت داشته باشد و هنرمندان خوبی از دانشجویان به آینده این صنعت افزوده شوند.

در کنار بحث پیشرفت موشن گرافیکس ، نکته حائز اهمیت این است که با توجه به اعلام شدن و تاکید روی بخش موشن گرافیکس در فراخوان جشنواره ، تعداد آثاری که در قالب انیمیشن به جشنواره ارسال شدند هم قابل توجه بود ؛ با این که در ماهیت تولید بین آثار انیمیشن و موشن گرافیکس تفاوت وجود دارد اما جشنواره این آثار را پذیرفت و داوران تلاش داشتند این تفاوت را لحاظ کنند.

همچنين از دانشجويان علاقه مند به موشن گرافيكس در مسير تبديل شدن به هنرمند حرفه اي درخواست مي شود كه بحث تصويرسازي آثار خود را جدي تر بگيرند تا در اين صنعت در آينده شاهد تصويرسازي هاي خلاقانه تر بدون استفاده از ابزار و پروژه هاي آماده نرم افزاري باشيم.

با توجه به نکات ذکر شده ، هیئت داوران برگزیدگان در بخش های مختلف را به شرح ذیل اعلام می دارند :

نفر برگزیده در بخش شکست کرونا : جناب آقای امیرحسین فاضلی از دانشگاه علمی کاربردی مشهد

همچنین هیئت داوران دو اثر را به علت خلاقیت و نوآوری و شکل بیانی ساده و موجز شایسته تقدیر دانستند. اسامی این افراد به شرح زیر است :

جناب آقای فاروق روحی از دانشگاه تهران برای تصویرسازی های خلاقانه با موضوع شکست کرونا در تولید موشن گرافیک خود

جناب آقای اسماعیل عباسی از دانشگاه تبریز با توجه به رویکرد متفاوت تکنیکال با موضوع شکست کرونا.

در بخش جهش تولید همچون شکست کرونا هیئت داوران ضمن تشکر از هنرمندانی که آثار خود را به جشنواره ارسال کردند ، کیفیت آثار را مناسب با این موضوع و تکنیک موشن گرافیکس ندانستند و تنها به یک جایزه بسنده کردند. امید است که دانشجویان هنرمند سراسر کشور بتوانند با ایده های جذاب و بدیع تر در این موضوع آثار فاخری را در آینده خلق نمایند.

برگزیده این بخش :  جناب آقای امین نوروزی و سرکار خانم فاطمه لک زایی از دانشگاه صداوسیما تهران

هیئت داوران بخش موشن گرافیک : شعیب حسینی مقدم – سجاد صبور – حسین قرایی

هم چنین در بخش پوستر نیز هیئت داوران آثار برگزیده را مشخص کردند :

هیئت داوران از  همه دانشجویان سراسر کشور که با تلاش برای آگاهی سازی و امید بخشی به مردم در روزهای سخت کرونا آثار خود را در بخش شکست کرونا به جشنواره ارسال کردند تشکر و قدردانی می کنند. آثار بخش کرونا به مراتب شایسته تر و جذاب تر از بخش جهش تولید بود و امید است هنرمندان دانشجوی کشور در آینده آثار خلاقانه تری با موضوع جهش اقتصادی تولیدی کشور خلق کنند. هیئت داوران با تاکید بر عناصر ایرانی با احساس نشاط و امید بخشی در حوزه شکست کرونا و هم چنین ایجاد حس باور به جهش تولید آثار برگزیده را اعلام کردند :

نفر اول در بخش پوستر شکست کرونا : سرکار خانم فرزانه استکی از دانشگاه تهران

نفر دوم در بخش پوستر شکست کرونا : جناب آقای محمد حامدی از دانشگاه صداوسیما

همچنین هیئت داوران پوستر تاکتیک کرونا اثر خانم فرناز نصیری پور از دانشگاه فنی و حرفه ای کرمانشاه را  به علت خلاقیت گرافیکی در پرداخت به موضوع ویروس کرونا شایسته تقدیر دانستند.

نفر اول در بخش پوستر جهش تولید : سرکار خانم سیده انسیه هادی از دانشگاه صداوسیما

نفر دوم در بخش پوستر جهش تولید : جناب آقای عرفان غلامی از دانشگاه هنر اصفهان

هیئت داوران بخش پوستر : صابر شیخ رضایی – حسین میرزاپور- حامد منصوری

در هفته های آتی در طی مراسمی از برگزیدگان تقدیر و قدردانی به عمل خواهد آمد.

جشنواره امید و یاری گری به دبیری رضا سربخش در دانشگاه صداوسیما در خرداد ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار شد.

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *