رمدی: پلی استیشن ۵ تجربه ی کاربران را در استفاده از یک کنسول بطور کلی بهبود می بخشد

 رمدی: پلی استیشن ۵ تجربه ی کاربران را در استفاده از یک کنسول بطور کلی بهبود می بخشد
تبلیغات دیجی کول

در این مدتی که از مشخصات فنی پلی استیشن ۵ بصورت رسمی رونمایی شد، توسعه دهندگان و تحلیل گران بسیاری به تعریف از این کنسول پرداختند. به تازگی اعضای استودیوی رمدی (Remedy Entertainment) که خالق عناوینی همچون مکس پین (Max Payne)، الن ویک (Alan Wakeکوانتوم بریک (Quantum Break) و کنترل (Control) هستند، در مصاحبه ای ویژگی های کنسول نسل نهمی شرکت سونی (Sony) را تحسین کردند.

از بین مشخصه های رونمایی شده از کنسول PS5، حافظه ی SSD آن به شدت مورد توجه قرار گرفته است. اعضای رمدی نیز از وجود این قابلیت بسیار هیجان زده شدند و در مصاحبه با مجله ی رسمی پلی استیشن، در مورد آن صحبت هایی داشته اند.

میکا وهکالا (Mika Vehkala) کارگردان فنی و از اعضای استودیو رمدی گفته است که این ویژگی میتواند باعث افزایش میزان جزییات در بازی ها نسبت به گذشته شود. از طرفی دیگر، توماس پوها (Thomas Puha) مدیر ارتباطات این استودیو توضیح داده که چگونه عنوانی همانند «کنترل» میتواند با استفاده از قابلیت SSD، پیشرفت هایی مثل سیستم تخریب عمیق، جهان غنی و پر جزییات و همچنین بهبودهایی مثل بارگذاری سریع بازیکن پس از مرگ داشته باشد.

در ادامه آقای پوها اشاره کرده که ویژگی های مثبت این کنسول قطعا بسیار بیشتر خواهند بود بطوریکه علاوه بر بالا بردن گرافیک فنی بازی ها، تجربه بازی کردن در همه ی ابعاد را برای گیمرها بهتر میکند.

PlayStation 5 فوایدی هم برای سازندگان بازی دارد و به گونه ای طراحی شده که به آنها اجازه میدهد آسانتر از گذشته با یک سخت افزار قدرتمند کار کنند و برای آن بازی بسازند. مشابه این صحبت ها را معمار ارشد PS5، آقای مارک سرنی، هم داشته است و تاکید کرده که زمان مورد نیاز برای تسلط بر سخت افزار این کنسول، بسیار کمتر کنسول های نسل گذشته اش خواهد بود.همچنین تحلیل گری بنام جیسون شرایر (Jason Schreier) اظهار داشته که بازی کردن بر روی پلی استیشن ۵، میتواند به سادگی تماشای فیلم و سریال در نت فلیکس (Netflix) باشد

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *