تغییر لوگوی برند sun maid با حفظ حس نوستالژی

 تغییر لوگوی برند sun maid با حفظ حس نوستالژی
تبلیغات دیجی کول

تغییر لوگو و طراحی مجدد عناصر بصری برند، از آن دسته اتفاقاتی است که برای هر برند بزرگی بارها رخ میدهد. خیلی از لوگوهای برندهای مشهور ایرانی و خارجی که امروز می‌بینید چندین بار تغییر کردند و اصلاح شدند؛ یا بهتراست بگوییم که به‌روز شدند. جدیدترین خبر از دنیای لوگوها مربوط به تغییر لوگوی برند سان مید(sunmaid) است که باهم در این مطلب به بررسی آن میپردازیم.

این تغییر نیاز و سلیقه مردم است که باعث می‌شود مشاوران تبلیغاتی و برندینگ کمپانی ها به تغییر فکر کنند. تصمیم برای ویرایش دائمی لوگوی یک برند شناخته شده و اجرای این کار توسط طراحان گرافیک، کار چندان آسانی نیست.

 یک تغییر جزئی، هم ممکن است تاثیرات مثبت زیادی داشته باشد و  هم این احتمال وجود دارد که محبوبیت یک کمپانی را خدشه‌دار کند. به هر حال ما می‌توانیم با دقت در جزئیات تغییر پیدا کرده یک نشان تجاری، نکات طلایی زیادی یادبگیریم.

شرکت sunmaid

قبل از اینکه راجع به تغییرات صحبت کنیم بهتر است از سان مید بیشتر بدانیم. سان مید سال های زیادی است که در زمینه صنایع غذایی و تولید محصولات غذایی و میان‌وعده‌های متنوعی مثل میوه‌های خشک فعالیت می‌کند و از آن دسته برندهایی است که بارها و بارها لوگوی خود را بازطراحی( ریدیزاین) کرده است.

 

۲
۱
تغییر لوگو
۴
۳

بررسی مسیر تغییر لوگو  این کمپانی

در این تصاویر روی بسته‌بندی، حضور خورشید و رنگ های گرم، رابطه واضحی با محصول تولیدی این کارخانه؛ یعنی میوه‌خشک دارد. دخترکی با لباس‌ سفید و کلاه قرمز هم تصویر ثابتی است که در ذهن مشتریان سان مید ثبت شده است.

جالب است بدانید که دختر جوان که در واقع کاراکتر این برند است، یک شخصیت واقعی است که در سال ۱۹۱۶ با الهام از صورت و ظاهر او، طرح اولیه به دست آمده بود.

درنهایت این تصویر چندبار دیگر تغییر کرد. می‌بینید که در تصویر دوم لبخند دختر بیشتر شده است. در تصویر سوم لوگوتایپ تغییرات زیادی کرده‌است و تشعشعات به شکل متفاوتی طراحی شده‌اند. در تصویر چهارم هم شاهد تغییرات اساسی در چهره دختر، خورشید، سبد انگور و فونت کلمات هستیم.

اتفاق جالبی که در در سال۲۰۰۶ رخ داد این بود که در یک آگهی تبلیغاتی بازیگری نقش دخترک روی بسته بندی ها را بازی کرد و درواقع کاراکتر چندین ساله‌ی سان مید شروع به حرف زدن و راه رفتن کرد که ایده جالبی بود.

تصویر سمت راست، جدیدترین طرح لوگوی این کمپانی است.

بیشتر از یک قرن از فعالیت سان‌مید می‌گذرد و در طول این سال‌ها این پنجمین لوگویی است که برای آن طراحی یا بازطراحی شده است. اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که تمامی تغییرات در جهت ایجاد سادگی است. تغییر رنگ و حالت پرتوها، حذف شیارهای رو کلاه دختر و… شاید بسیار جزئی باشند اما قطعا تاثیرگذار است. 

در بسته بندی این محصولات تغییرات بیشتری می‌بینیم. خوب به تصاویر بالا نگاه کنید. حتما شما هم تایید می‌کنید که تمام ویرایش‌های انجام شده روی طرح باعث شده از شلوغی‌های اضافی کم شود و حس آرامش و نظم بیشتری منتقل شود. زاویه‌ها و پیچ وتاب‌ها و افکت‌های اضافی برداشته شده‌اند. لوگوتایپ هم حالت منظم‌تر ی به خود گرفته است. این سادگی و آرامش دقیقا هماهنگ با سلیقه مخاطب امروز است.

نکته هوشمندانه ماجرا اینجاست که این برند به هیچ عنوان به حس نوستالژی چندین ساله هویت بصری خود آسیب وارد نمی‌کند.  

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *